Polska klinika

Downes Opticians jest rodzinną, niezależną praktyką okulistyczną specjalizujacą się w  pełnozakresowym badaniu wzroku, diagnostyce dna oka oraz badaniach pomagających zdjagnozowanie dysleksji u dzieci i młodzieży.

W ciągu prawie 10 lat działania naszej praktyki wyspecjalizowalśimy się w dobieraniu szkieł różnego rodzaju oraz soczewek kontaktowych, więc  żadna wada wzroku nie jest dla nas wyzwaniem.

Dzięki specjalistycznemu ekwipunkowi najwyższej klasy możemy pochwalić się  imponującą dokładnością wykonywanych badań.

Jedną trzecią pacjentów Downes Opticians stanowią klienci z Polski i dlatego też prowadzimy pełnozakresowy serwis tłumaczeniowy przez 6 dni w tygodniu, więc jeśli Twój angielski nie jest najlepszy, zawsze można zadzwonić i poprosić  o rozmowę z polskim tłumaczem.

Badanie wzroku, pełną diagnostykę oraz ewentualną sprzedaż również prowadzimy w języku polskim, więc zawsze na bierząco staramy się wszystko dokładnie wytłumaczyć i objaśnić naszym pacjentom.

Niezmiernie ważne jest systematyczne badanie wzroku, ponieważ oprócz określenia wady wzroku pozwala nam ono wstępnie określić problem z ciśnieniem krwi a także zdiagnozować  jaskrę, kataraktę,astygmatyzm, zapalenie brzegów powiek, nużeniec , cukrzycę i wiele innych przypadłości. Powiedzenie, że wszystko można wyczytać  w naszych oczach czasami nabiera tu totalnie realnego znaczenia. 

Systematyczne badanie wzroku oznacza: 

*dorośli, którzy nie mają w rodzinie przypadków cukrzycy lub jaskry powinni się badać  co dwa lata, w przeciwnym razie co rok 

*osoby po 60 roku życia powinny zbadać swoje oczy co rok 

* najmłodsi, czyli dzieci, minimum raz w roku 

Każdy rodzic powienien w swoim kalendarzu zajęć uwzględnić regularne badanie wzroku, ponieważ to właśnie u dzieci do 8-go roku życia można skorygować i wyleczyć  większość  wad wzroku, a dzięki temu uniknąć noszenia okularów w życiu dorosłym.

Wszystkie badania wzroku w Szkocji przeprowadzane są bezpłatnie. W przypadku dzieci szkła oraz większość oprawek oraz wszelkie naprawy są bezpłatne .

Jeżeli pacjent posiada uprawniający benefit również prowadzimy działalność z zakresu NHS, więc można uzyskać  od nas bezpłatne szkła oraz oprawki których koszty pokrywane są przez National Health System.

W Downes Opticians możesz nabyć  zarówno super modne oprawki oraz okulary słoneczne najlepszych i najmodniejszych projektanów jak  również modele ręcznie robione i ręcznie malowane. 

Nasze ceny za oprawkę zaczynają się  już od £10, a kończą tam gdzie kończy się budżet naszych pacjentów. Jeśli nie mamy wybranego modelu w praktyce zawsze możemy zamówić  go bez obowiązku kupna.  Marki które można u nas zakupić to między innymi Prada, Rayban, Oakley, Tom Ford, Face a Face, Marma, Italia Independent, Super Dry, Mexx oraz wiele,wiele innych.

Prowadzimy również sprzedaż soczewek kontaktowych wszystkich możliwych na rynku dystrybutorów o różnej trwalości (soczewki dzienne, dwu tygodniowe, miesięczne, soczewki w których można spać lub soczewki tak zwane twarde używane w przypadku niektórych schorzeń rogówki). Więc jeśli okulary to opcja której nie lubimy zawsze można dokonać  zmiany na dogodne soczewki kontaktowe .

 

Jeśli masz pytania, coś Cię niepokoii, chcesz zabookować wizytę lub wpaść  tylko aby nas poznać i przymierzyć nasze oprawki ZAPRASZAMY, JESTEśMY TU DLA CIEBIE

 

Address

2 North Junction Street

Edinburgh

EH6 6HN

Make an appointment with us

Phone: 0131 553 5358

info@downesopticians.com 

Connect with us

Print Print | Sitemap
Designed by SMDesigns